Družinová challange

Úkol č. 1.          Udělej holubičku a vydrž v ní nejméně 10 vteřin.

Úkol č. 2.          Pravou ruku si dej na hlavu a jemně se poplácávej, současně si druhou ruku dej na břicho a krouživými pohyby si ho hlaď. Abys měl/a splněno, vydrž 15 sekund.

Úkol č. 3.        Zahraj na libovolný hudební nástroj nějakou melodii. Pokud doma žádný nemáš – zkus improvizovat (můžeš použít například hrnec, vařečku, pokličky…).

Úkol č. 4.          Vymysli rýmy na slova tablet, jaro, vůně, strom.

Úkol č. 5.          Najdi jarní kytičku a vyfoť se s ní.

Úkol č. 6.          Řekni 10x za sebou NENAOLEJUJE -LI TĚ JŮLIE, NAOLEJUJI TĚ SÁM.

Úkol č. 7.          Vezmi si z kuchyně lžíci, polož na ni kuličku z papíru (tu si vyrobíš tím, že papír zmačkáš do kuličky) a udělej 10 dřepů. Dej pozor, aby kulička nespadla.

Úkol č. 8.          Zasej si semínka mrkve  - pozoruj jak roste.

Úkol č. 9.          Namaluj jedním tahem domeček se zavřenýma očima.

Úkol č. 10.        Spočítej, kolik máš doma pastelek - zelených, červených, žlutých a hnědých (každou barvu spočítej zvlášť).

Úkol č. 11.       Najdi venku něco červeného, zeleného, žlutého, růžového, modrého, šedého, černého a oranžového.

Úkol č. 12.        Řekni 10x za sebou DALAJ LÁMA V LOMU LÁME SKÁLY.

Úkol č. 13.        Spočítej, kolik máš doma plyšáků.

Úkol č. 14.        Kolik dopravních značek můžeš vidět, když půjdeš od naší školy kolem kostela směrem ke schodům na vlakové nádraží?

Úkol č. 15.        Vymysli příběh podle vlastní fantazie na téma: Jak Křemílek s Vochomůrkou objevili…….

Úkol č. 16.        Postav na zahradě nebo v lese domeček pro skřítky (použij jen přírodní materiály).

Úkol č. 17.        Postav z lega nebo jiné stavebnice tvůj vysněný dům.

Úkol č. 18.        Vymysli vtip, aby obsahoval slova: vajíčko, sedmikráska, záclony, Pepíček.

Úkol č. 19.        Zahrej si na "designera" - navrhni vlastní roušku.

1. Bonusová výzva: nauč se tanec Jerusalemy návod najdeš na www:   Nauka Choreografii Jerusalema Krok Po Kroku Tutorial - YouTube
  2. Bonusová výzva: Vyrob velikonoční vajíčko, zavěs ho na vyznačený strom u školy.
  3. Bonusová výzva: Kousni se do palce u nohy.
  4. Bonusová výzva: Pomaluj kamínek na téma „jaro“ a přines ho do školního arboreta.
  5. Bonusová výzva: Na procházce s rodiči koukej kolem sebe a do igelitového pytlíku posbírej co nejvíce odpadků (nezaponeň si vzít gumové rukavice).

Poslední změna: 11.03.2021 - 14:34 Zpět