Rodič v roli učitele - mámo, táto, vezmi tužku - webinář pro rodiče s p. Bínovou - 3. 6.
Aktuální opatření k provozu škol od 10.5.2021
Změna preventivního testování dětí v ZŠ

Vážení rodiče,

v souvislosti s dokumentem „Informace k provozu škol a školských zařízení od 3. 5. 2021“, vydané MŠMT ČR v návaznosti na jednání vlády ČR z 29. 4. 2021, vás chci informovat o změně v testování dětí MŠ a žáků ZŠ Novelou mimořádného opatření MZd k povinnému testování dětí, žáků a studentů, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se mění následující:

preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě/žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Děkuji vám za trpělivost a pochopení. S přáním hezkého dne Mgr. Dagmar Herudková, ředitelka školy

Skrýt

Úvodní stránka

Vítáme Vás na stránkách naší základní školy.

Člověk se vzdělává a učí celý život. Vzdělávání vždy bylo základem pro další osobní růst a rozvoj. Naše škola Vám nabízí ty nejkvalitnější a časem ověřené služby v oblasti vzdělávání. Základní školu najdete na adrese Poručíka Hoši 59/1 v Kozmicích. Kozmická škola je příjemnou školou rodinného typu, kde mají žáci, učitelé, rodiče i obec k sobě blízko, což je jedním z největších kladů této školy.

ZŠ a MŠ Kozmice je příspěvkovou organizací. Sdružuje základní školu od 1. do 5. ročníku, po jedné třídě v ročníku, mateřskou školu, školní výdejnu a školní družinu. Ke sloučení s MŠ došlo v r. 2003 a od té doby je právním subjektem.

Naše škola nabízí:

• Vzdělávání podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola, č.j. 58/2016.

• Vyučování matematiky podle profesora Hejného.

• Spoustu učebního materiálu a pomůcek.

• Při výuce klademe důraz na posílení čtenářské gramotnosti, používáme metody kritického myšlení (RWCT).

• Výuku anglického jazyka od 1. třídy.

• Školní arboretum nejen pro vyučování prvouky a přírodovědy.

• Žákům je k dispozici školní knihovna, kterou neustále doplňujeme novými tituly.

• Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi.

• Ve škole je mobilní počitačová učebna, celá budova školy je pokryta wifi sítí.

• Pro všechny žáky je zajištěno mléko a ovoce z projektu Ovoce a mléko do škol.

• Školní rok je vždy obohacen celoškolním projektem, který se prolíná výukou a žáky motivuje.

• Díky podpoře obce žáci každý rok jezdí zdarma na čtyřdenní výlet, včetně předškolních dětí.

• Program pro předškolní děti, které školu před vstupem do školy pravidelně navštěvují a seznamují se s svými budoucími učiteli a spolužáky.