Zahradní slavnost
ZŠ a MŠ Kozmice zve všechny děti, kamarády a rodiče na X. Zahradní slavnost. V sobotu 25. května 2019 od 14. hodin. Výsledek obrázku pro sluníčko kreslené

Šikulovské vysílání ČT ze dne 19.5.2019
Vysílání pořadu České televize, kde účinkují vaše děti můžete shlédnout na  https://decko.ceskatelevize.cz/sikulove
Rozhodnutí k Zápisu k povinné školní docházce
Vážení rodiče, Rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání v ZŠ a MŠ Kozmice pro školní rok 2019/2020 naleznete na našem webu-v záložce Dokumenty, ve složce Zápis k povinné školní docházce
Skrýt

Úvodní stránka

Vítáme Vás na stránkách naší základní školy.

Člověk se vzdělává a učí celý život. Vzdělávání vždy bylo základem pro další osobní růst a rozvoj. Naše škola Vám nabízí ty nejkvalitnější a časem ověřené služby v oblasti vzdělávání. Základní školu najdete na adrese Poručíka Hoši 59/1 v Kozmicích. Kozmická škola je příjemnou školou rodinného typu, kde mají žáci, učitelé, rodiče i obec k sobě blízko, což je jedním z největších kladů této školy.

ZŠ a MŠ Kozmice je příspěvkovou organizací. Sdružuje základní školu od 1. do 5. ročníku, po jedné třídě v ročníku, mateřskou školu, školní výdejnu a školní družinu. Ke sloučení s MŠ došlo v r. 2003 a od té doby je právním subjektem.

Naše škola nabízí:

• Vzdělávání podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola, č.j. 58/2016.

• Vyučování matematiky podle profesora Hejného.

• Spoustu učebního materiálu a pomůcek.

• Při výuce klademe důraz na posílení čtenářské gramotnosti, používáme metody kritického myšlení (RWCT).

• Výuku anglického jazyka od 1. třídy.

• Školní arboretum nejen pro vyučování prvouky a přírodovědy.

• Žákům je k dispozici školní knihovna, kterou neustále doplňujeme novými tituly.

• Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi.

• Ve škole je mobilní počitačová učebna, celá budova školy je pokryta wifi sítí.

• Pro všechny žáky je zajištěno mléko a ovoce z projektu Ovoce a mléko do škol.

• Školní rok je vždy obohacen celoškolním projektem, který se prolíná výukou a žáky motivuje.

• Díky podpoře obce žáci každý rok jezdí zdarma na čtyřdenní výlet, včetně předškolních dětí.

• Program pro předškolní děti, které školu před vstupem do školy pravidelně navštěvují a seznamují se s svými budoucími učiteli a spolužáky.