Krizové opatření od 1.3.2021

Vážení rodiče,

vzhledem k nastalé situaci (Usnesení vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 č. 200 o přijetí krizového opatření) se od pondělí 1. 3. 2021 uzavírá provoz mateřské školy při Základní škole a mateřské škole v Kozmicích, a pro žáky 1. a 2. třídy se přerušuje prezenční výuka ve škole.

Dětem mateřské školy bude odhlášena strava již od 1. 3. 2021.

Rozhodnutí o přerušení placení úplaty
Vážení rodiče, v dokumentech naleznete Rozhodnutí ředitelky školy o přerušení placení úplaty za Školní družinu ve druhém pololetí školního roku 2020/2021.
Pozvánka na webinář: "Jak sedět a vlastně se hýbat"
Jak sedět a vlastně se hýbat aneb Webinář pro výuku a práci z domova bez bolesti. Webinář se uskuteční 18. 2. od 16:30 do 18:15 hodin a je určen široké veřejnosti. Účast na webináři je bezplatná.
Skrýt

Úvodní stránka

Vítáme Vás na stránkách naší základní školy.

Člověk se vzdělává a učí celý život. Vzdělávání vždy bylo základem pro další osobní růst a rozvoj. Naše škola Vám nabízí ty nejkvalitnější a časem ověřené služby v oblasti vzdělávání. Základní školu najdete na adrese Poručíka Hoši 59/1 v Kozmicích. Kozmická škola je příjemnou školou rodinného typu, kde mají žáci, učitelé, rodiče i obec k sobě blízko, což je jedním z největších kladů této školy.

ZŠ a MŠ Kozmice je příspěvkovou organizací. Sdružuje základní školu od 1. do 5. ročníku, po jedné třídě v ročníku, mateřskou školu, školní výdejnu a školní družinu. Ke sloučení s MŠ došlo v r. 2003 a od té doby je právním subjektem.

Naše škola nabízí:

• Vzdělávání podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola, č.j. 58/2016.

• Vyučování matematiky podle profesora Hejného.

• Spoustu učebního materiálu a pomůcek.

• Při výuce klademe důraz na posílení čtenářské gramotnosti, používáme metody kritického myšlení (RWCT).

• Výuku anglického jazyka od 1. třídy.

• Školní arboretum nejen pro vyučování prvouky a přírodovědy.

• Žákům je k dispozici školní knihovna, kterou neustále doplňujeme novými tituly.

• Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi.

• Ve škole je mobilní počitačová učebna, celá budova školy je pokryta wifi sítí.

• Pro všechny žáky je zajištěno mléko a ovoce z projektu Ovoce a mléko do škol.

• Školní rok je vždy obohacen celoškolním projektem, který se prolíná výukou a žáky motivuje.

• Díky podpoře obce žáci každý rok jezdí zdarma na čtyřdenní výlet, včetně předškolních dětí.

• Program pro předškolní děti, které školu před vstupem do školy pravidelně navštěvují a seznamují se s svými budoucími učiteli a spolužáky.