Zkrácený provoz školní družiny
Ve středu 12.12.2018 bude časově omezen provoz školní družiny.
Vánoční výstava ve škole
V úterý 18. 12. proběhne ve škole vánoční výstava, na kterou vás srdečně zveme.
Virtuální prohlídka školy
Na našich webových stránkách si nově můžete prohlédnout virtuální prohlídku školy.
Skrýt

Úvodní stránka

Vítáme Vás na stránkách naší základní školy.

Člověk se vzdělává a učí celý život. Vzdělávání vždy bylo základem pro další osobní růst a rozvoj. Naše škola Vám nabízí ty nejkvalitnější a časem ověřené služby v oblasti vzdělávání. Základní školu najdete na adrese Poručíka Hoši 59/1 v Kozmicích. Kozmická škola je příjemnou školou rodinného typu, kde mají žáci, učitelé, rodiče i obec k sobě blízko, což je jedním z největších kladů této školy.

ZŠ a MŠ Kozmice je příspěvkovou organizací. Sdružuje základní školu od 1. do 5. ročníku, po jedné třídě v ročníku, mateřskou školu, školní výdejnu a školní družinu. Ke sloučení s MŠ došlo v r. 2003 a od té doby je právním subjektem.

Naše škola nabízí:

• Vzdělávání podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola, č.j. 58/2016.

• Vyučování matematiky podle profesora Hejného.

• Spoustu učebního materiálu a pomůcek.

• Při výuce klademe důraz na posílení čtenářské gramotnosti, používáme metody kritického myšlení (RWCT).

• Výuku anglického jazyka od 1. třídy.

• Školní arboretum nejen pro vyučování prvouky a přírodovědy.

• Žákům je k dispozici školní knihovna, kterou neustále doplňujeme novými tituly.

• Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi.

• Ve škole je mobilní počitačová učebna, celá budova školy je pokryta wifi sítí.

• Pro všechny žáky je zajištěno mléko a ovoce z projektu Ovoce a mléko do škol.

• Školní rok je vždy obohacen celoškolním projektem, který se prolíná výukou a žáky motivuje.

• Díky podpoře obce žáci každý rok jezdí zdarma na čtyřdenní výlet, včetně předškolních dětí.

• Program pro předškolní děti, které školu před vstupem do školy pravidelně navštěvují a seznamují se s svými budoucími učiteli a spolužáky.