Nabídka jazykových kurzů

Ve spolupráci s JŠ HELLO - OSTRAVA, nabízíme možnost navštěvovat kroužky angličtiny v 1. pololetí  2020/2021 přímo na naší škole. Výuka bude probíhat v pátky.

Bližší informace poskytne recepce jazykové školy:

Nela Židková

T: 599 505 808
M: 777 143 556
E:  ostrava@hello.cz

Čiperka - školní časopis
Vážení rodiče a příznivci školy, v sekci "školní časopis" naleznete nové vydání Čiperky. Nebo klikněte zde:  https://www.zskozmice.cz/media/Dokumenty/%C4%8Diperka%202%20-2019-2020.pdf

Úspěšná mažoretka Sofinka

Úspěšná mažoretka Sofinka!

I přes to, že letošní sezóna mažoretkového sportu byla v důsledku koronavirové pandemie pozastavena, zvládla se mažoretka Sofinka Dihlová z Kozmic zúčastnit dvou významných soutěžích. Sedmiletá Sofie tančí již dva roky v klubu mažoretkového sportu MK BALLERISIMO HLUČÍN. Již v únoru se zúčastnila první letošní soutěže. Zatímco v loňské sportovní sezóně Sofinka tancovala pouze ve velké formaci osmnácti kolegyň mažoretek, se kterými se stala Mistryní České republiky v kategorii littlekadetek (tedy děvčat do 7 let), letos se Sofinka Dihlová pustila i do kategorie sólo. Co to tedy znamenalo? Společně se svou trenérkou Karin Wronovou a pod taktovkou celého klubu MK Ballerisimo Hlučín trénovala Sofinka několikrát týdně jak samotnou práci s hůlkou, tak také baletní a pohybovou průpravu. Když pak v únoru sama nastoupila na obrovskou soutěžní plochu před několik stovek diváků, zvládla své sólové vystoupení na jedničku. Odměnou jí byla bronzová medaile. To ale není vše! Z velké skupiny si se svými kamarádkami z MK Ballerisima Hlučín dovezla domů zlatou medaili. Další zlatou medaili přidala z malé skupinky pro sedm nejlepších mažoretek. Třešničkou na dortu byla zlatá medaile za formaci duo, tedy choreografii, kterou Sofinka tančí se svou kamarádkou Eliškou Kolačkovou. Z první soutěže roku 2020 tak Sofinka dovezla ze čtyř vystoupení tři zlaté a jednu bronzovou medaili. O týden později, na konci února 2020, tuto sbírku ještě vylepšila. Z mezinárodní soutěže mažoretek Zlatá Hlučínská hvězda si Sofinka dovezla opět čtyři medaile – tentokrát tři zlaté a jednu stříbrnou medaili za sólo. Radost byla o to větší, že zlato v sólové kategorii zůstalo v klubu, protože první místo na této soutěži získala právě kamarádka Sofinky, Eliška.

Poslední změna: 22.05.2020 - 12:21 Zpět