Zrušení povinného testování ve školách

Vážení rodiče,

na základě  Informací k mimořádným opatřením k maloobchodu s účinností od 10. 2. 2022, resp. od 19. 2. 2022 a o zrušení povinného testování ve školách a povinného testování zaměstnanců od 19. 2. 2022, vás informujeme o zrušení povinného testování žáků a zaměstnanců od pondělí 19. 2. 2022. Veškeré povinnosti, které plynuly z těchto opatření se ruší bez náhrady. To znamená, že

• povinnost školy informovat KHS o pozitivním testu dítěte/žáka/zaměstnance,
  • školy již neposkytují KHS seznamy dětí/žáků/zaměstnanců, kteří byli určeni jako rizikový kontakt,
  • zákonní zástupci/zaměstnanci již nejsou povinni nahlašovat škole pozitivní PCR test.
  •

Nadále platí, že dítě/žák mající příznaky akutního infekčního onemocnění nepatří do školy!

Nadále však bude platit mimořádné opatření k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí nosu a úst!

Z povinnosti jsou vyjmuty:

• děti v mateřské škole,
  • děti/žáci, pokud jsou usazeni a je současně přítomno pouze 50 dětí/žáků,
  • pedagogický pracovník při poskytování vzdělávání, který  byl očkován pro onemocnění covid-19 a od dokončeného očkovacího schématu podle souhrnu údajů o přípravku uplynulo nejméně 14 dní a v případě pracovníků, kteří dovršili 18 let věku, zároveň nejvýše 270 dní nebo byl očkován posilovací dávkou.

S pozdravem Mgr. Dagmar Herudková, ředitelka školy

Poslední změna: 15.02.2022 - 18:06 Zpět