Vánoční výstava ve škole
V úterý 18. 12. proběhne ve škole vánoční výstava, na kterou vás srdečně zveme.
Virtuální prohlídka školy
Na našich webových stránkách si nově můžete prohlédnout virtuální prohlídku školy.

Listopadové třídní schůzky budou v následujících termínech:

1. třída - 26. 11.

2. třída - 21. 11.

3. třída - 28. 11.

4. třída - 21. 11.

5. třída - 21. 11.

Společně - bezpečně - hravě

Přidělením dotačního titulu Moravskoslezským krajem může naše škola obohatit minimální preventivní program. Schválením projektu „Společně-bezpečně-hravě“ můžeme v červnu 2017 zrealizovat čtyřdenní preventivní pobyt se žáky ZŠ a předškolními dětmi. Konkrétně zavítáme do Žďárského Potoka v Staré Vsi u Rýmařova na chatu Relaxu. Dlouhodobým cílem školy je zlepšování vztahů mezi dětmi, omezení rizikového chování žáků školy (nejčastějším problémem je vulgární vyjadřování a agresivita žáků, neukázněnost) a vedení žáků k dodržování stanovených pravidel. Naším záměrem je, aby děti prostřednictvím atraktivních metod, na které ve škole není čas, posílily vztahy mezi sebou a mezi učiteli. Především chceme podpořit přátelské vztahy ve skupině, skupinové spolupráci a soudržnosti.

Záměry tohoto projektu:

• 1. osvojit si správnou reakci v nebezpečných situacích (nález injekčních stříkaček, kontakt s cizí osobou, šikana…).
  • 2. budování a posilování zdravého školního i třídních kolektivů
  • 3. „nenásilné“ včlenění předškolních dětí mezi budoucí spolužáky, vztahy mladší a starší žáci

To vše hravou formou ve zdravém prostředí Jeseníků.

Vyškolení lektoři se budou věnovat, tímto prožitkovým preventivním programem zefektivníme veškerou naši snahu a práci s dětmi, kterou jsme odvedli ve školním prostředí.