Zahradní slavnost
ZŠ a MŠ Kozmice zve všechny děti, kamarády a rodiče na X. Zahradní slavnost. V sobotu 25. května 2019 od 14. hodin. Výsledek obrázku pro sluníčko kreslené

Šikulovské vysílání ČT ze dne 19.5.2019
Vysílání pořadu České televize, kde účinkují vaše děti můžete shlédnout na  https://decko.ceskatelevize.cz/sikulove
Rozhodnutí k Zápisu k povinné školní docházce
Vážení rodiče, Rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání v ZŠ a MŠ Kozmice pro školní rok 2019/2020 naleznete na našem webu-v záložce Dokumenty, ve složce Zápis k povinné školní docházce

Společně - bezpečně - hravě

Přidělením dotačního titulu Moravskoslezským krajem může naše škola obohatit minimální preventivní program. Schválením projektu „Společně-bezpečně-hravě“ můžeme v červnu 2017 zrealizovat čtyřdenní preventivní pobyt se žáky ZŠ a předškolními dětmi. Konkrétně zavítáme do Žďárského Potoka v Staré Vsi u Rýmařova na chatu Relaxu. Dlouhodobým cílem školy je zlepšování vztahů mezi dětmi, omezení rizikového chování žáků školy (nejčastějším problémem je vulgární vyjadřování a agresivita žáků, neukázněnost) a vedení žáků k dodržování stanovených pravidel. Naším záměrem je, aby děti prostřednictvím atraktivních metod, na které ve škole není čas, posílily vztahy mezi sebou a mezi učiteli. Především chceme podpořit přátelské vztahy ve skupině, skupinové spolupráci a soudržnosti.

Záměry tohoto projektu:

• 1. osvojit si správnou reakci v nebezpečných situacích (nález injekčních stříkaček, kontakt s cizí osobou, šikana…).
  • 2. budování a posilování zdravého školního i třídních kolektivů
  • 3. „nenásilné“ včlenění předškolních dětí mezi budoucí spolužáky, vztahy mladší a starší žáci

To vše hravou formou ve zdravém prostředí Jeseníků.

Vyškolení lektoři se budou věnovat, tímto prožitkovým preventivním programem zefektivníme veškerou naši snahu a práci s dětmi, kterou jsme odvedli ve školním prostředí.