Konzultační hodiny
Dne 19.11.2019 od 15 hodin  proběhnou konzultační hodiny. V páté třídě se uskuteční navíc v 16 hodin beseda s paní ředitelkou ze ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Hlučín. Tyto informace se natýkají žáků první třídy.
USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Srdečně Vás zveme na tradiční podzimní akci "Uspávání broučků" dne 4. 11. 2019.

Začátek bude v 17:00 hodin průvodem od kostela. Po průvodu žáci ZŠ představí krátký program.

Děti v kostýmech broučků jsou vítány! Lampiony s sebou.  Těšíme se na Vás!

Drakiáda

Sobota: 13. 10. 2019 od 14:30hod.

U NOVÉHO HŘBITOVA (ulice RUŠNÁ)

Občerstvení pro děti i dospělé zajištěno (čaj, pamlsek, svařáček, možnost opečení vlastních špekáčků).

Těšíme se na vás!

Společně - bezpečně - hravě

Přidělením dotačního titulu Moravskoslezským krajem může naše škola obohatit minimální preventivní program. Schválením projektu „Společně-bezpečně-hravě“ můžeme v červnu 2017 zrealizovat čtyřdenní preventivní pobyt se žáky ZŠ a předškolními dětmi. Konkrétně zavítáme do Žďárského Potoka v Staré Vsi u Rýmařova na chatu Relaxu. Dlouhodobým cílem školy je zlepšování vztahů mezi dětmi, omezení rizikového chování žáků školy (nejčastějším problémem je vulgární vyjadřování a agresivita žáků, neukázněnost) a vedení žáků k dodržování stanovených pravidel. Naším záměrem je, aby děti prostřednictvím atraktivních metod, na které ve škole není čas, posílily vztahy mezi sebou a mezi učiteli. Především chceme podpořit přátelské vztahy ve skupině, skupinové spolupráci a soudržnosti.

Záměry tohoto projektu:

• 1. osvojit si správnou reakci v nebezpečných situacích (nález injekčních stříkaček, kontakt s cizí osobou, šikana…).
  • 2. budování a posilování zdravého školního i třídních kolektivů
  • 3. „nenásilné“ včlenění předškolních dětí mezi budoucí spolužáky, vztahy mladší a starší žáci

To vše hravou formou ve zdravém prostředí Jeseníků.

Vyškolení lektoři se budou věnovat, tímto prožitkovým preventivním programem zefektivníme veškerou naši snahu a práci s dětmi, kterou jsme odvedli ve školním prostředí.