Celé Česko čte dětem

Hlasité čtení má na rozvoj dítěte velmi pozitivní vliv, pomáhá mu zdravě růst. Zapojili jsme se proto do projektu Celé Česko čte dětem, což zahrnuje spoustu zábavných činností spejných s knihou a každodenní alespoň 20 minutové čtení s dětmi. Rovněž se snažíme podnítit rodiče ke společné četbě s jejich ratolestmi.

Pravidelné čtení dítěti:

• vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem
  • podílí se na emočním rozvoji dítěte,
  • učí morálním hodnotám, napomáhá při výchově,
  • rozvíjí jazyk, paměť a představivost, učí myšlení,
  • formuje čtecí návyky a podporuje získávání vědomostí po celý život,
  • rozšiřuje znalosti, zlepšuje soustředění, usnadňuje učení,
  • je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte.