EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu EU peníze školám (web projektu k nahlédnutí na  www.eupenizeskolam.cz).

Smyslem zmíněného projektu je umožnit školám získat evropskou dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost či Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách.

Naší snahou bylo zaměřit projekt na zlepšení ve všech vzdělávacích oblastech našeho ŠVP, což nám umožní zlepšení úrovně IC technologií. Rovněž to přispěje k naplňování obecných cílů základního vzdělávání, které jsme si stanovili ve ŠVP a klíčových kompetencí „Kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a komunikativní kompetence“(č. 3 Charakteristika ŠVP). ZŠ Kozmice pro realizaci projektu "Otevřená škola" č. CZ.1.07/1.4.00/21.2069 vybrala tyto šablony klíčových aktivit:

II. cizí jazyky: šablona č. II/3 Metodický kurz pro učitele cizích jazyků

III. využívání ICT: šablona č. III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
                               šablona č. III/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků pro oblast digitálních
                               technologií.

Cílem projektu je tedy rozvoj cizích jazyků a ICT ve všech klíčových oblastech, a to především díky plánované modernizaci ICT ve škole. Tyto cíle budou naplněny vytvářením inovovaných materiálů pro výuku. Vzdělávání pedagogů v daných oblastech pak bude sloužit jako doplněk, který umožní ještě zvýšit efektivitu celého projektu.
Projekt bude mít přímý vliv na celkový počet žáků. Žáci budou podpořeni rovnoměrně v jednotlivých ročnících. Ze strany podpořených žáků očekáváme kladné reakce.
Aktivně se na projektu budou dále podílet všichni učitelé, zejména v českém jazyce, anglickém jazyce (Jazyk a jazyková komunikace), v matematice (Matematika a její aplikace) a ve vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět.

Naše škola se tedy zapojila do projektu EU peníze školám především  vypracovánímdigitálních učebních materiálů  pro šablonu č. III./2 „Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT“ . Učitelé naší školy vypracovali 240 DUM  pro výuku jazyka českého, matematiky, prvouky, přírodovědy, vlastivědy a anglického jazyka pro 1. – 5. ročník.

K nahlédnutí a okopírování jsou na vyžádání k dispozici u ředitelky školy.

(Mgr. Dagmar Herudková, ul. Por. Hoši 1/59 Kozmice, tel. 59 50 32 138)